Vlastnosti implantácie prsníka

Pomerne nedávno sa objavil nový medicínsky odbor – estetická chirurgia, ktorej účelom je implantácia prsníkov. Podľa štatistík sa najčastejšie nežné pohlavie, nespokojné s veľkosťou svojich pŕs, uchýli k službám plastických chirurgov. Operácie na zväčšenie prsníkov sa vykonávajú pomocou špeciálnych implantátov.

Indikácie pre to môžu byť:

 1. Túžba pacienta zväčšiť veľkosť prsníka a dať mu atraktívnejší tvar.
 2. Rekonštrukcia prsníka po radikálnej mastektómii (odstránenie), v dôsledku rôznych chorôb.
 3. Asymetria mliečnych žliaz.
 4. Vrodené anomálie a anatomické chyby.
 5. Následky traumy.

Keď sa žena rozhodne, že potrebuje operáciu na zväčšenie prsníkov, stoja pred 3 hlavnými úlohami, od ktorých bude do veľkej miery závisieť pozitívny výsledok: výber kliniky, špecializovaného chirurga a typy prsných implantátov.

plastických chirurgov na zväčšenie prsníkov

Výber špecialistu

Ako si vybrať správnu kliniku a plastického chirurga? Vo veľkých mestách existuje veľa kliník, ktoré ponúkajú služby plastickej chirurgie. Existuje strach z toho, že narazíte na bezohľadných špecialistov a potom na to mnoho rokov zaplatíte zdravím a rozstrapkanými nervami. V právnej praxi existuje pomerne veľa precedensov, keď boli braní na zodpovednosť a nútení zaplatiť materiálne a morálne škody.

Malo by sa pamätať na to, že náklady na dobré implantáty a prácu tímu lekárov sú pomerne vysoké. Nemali by ste nakupovať rôzne akcie a zľavy, ak je operácia ponúkaná za cenu oveľa nižšiu, ako je priemer na trhu, potom je lepšie neriskovať svoje zdravie a odmietnuť.

Existuje niekoľko kritérií pre kompetentný výber kliniky:

 1. Inštitúcia má povolenia, zodpovedajúce licencie, jej odborníci prešli špecializovaným školením a predkladajú notársky overené kópie promócií na univerzite, špecializačné kurzy.
 2. Klinika má všetko potrebné vybavenie vrátane prístrojov na resuscitáciu a intenzívnu starostlivosť.
 3. Operáciu vykonáva tím chirurgov, resuscitátorov, operačných sestier.
 4. Náklady na služby zahŕňajú pooperačnú starostlivosť a dohľad.
 5. Klinika má dobré hodnotenia pacientov a je rešpektovaná v lekárskej komunite.
 6. Lekár podrobne hovorí o nuansách operácie a servisnej zmluve vrátane časti o možných komplikáciách.
 7. Pred stanovením termínu operácie klinika starostlivo kontroluje zdravotný stav pacienta.

Takže je určená klinika a plastický chirurg, ktorý bude operáciu vykonávať. Zostáva vybrať prsné implantáty.

výber implantátu na zväčšenie prsníkov

Výber implantátov

Čo sú zač? Prsné implantáty sú škrupina naplnená určitým zložením.

Ako plnivo sa používajú:

 • fyziologický roztok;
 • gél;
 • zmes roztokov.

Prsné implantáty s fyziologickým roztokom sa v súčasnom štádiu vývoja estetickej chirurgie prakticky nepoužívajú. Nemôžu poskytnúť dlhodobý kozmetický účinok - v priebehu času sa na povrchu prsníka objavia záhyby a tuberkulózy. Obsah gélu v implantáte sa nemôže pohybovať tak voľne, preto je uprednostňovaný.

Najnovšia generácia implantátov od popredných západných výrobcov je založená na špeciálnom géli, ktorý sa pri zmene polohy tela nehýbe. Vďaka tomu si prsia zachovávajú atraktívny tvar po mnoho rokov.

Gélové prsné implantáty majú:

 1. Odolný vonkajší plášť zo silikónových vlákien.
 2. Súdržný gélový plnivo želé konzistencie.
 3. Pri rozbití gél nevyteká do prsného tkaniva, ale zostáva vo vnútri.

Je dôležité vybrať anatomický implantát, ktorý bude sedieť prirodzenému tvaru prsníkov pacientky. S plochým hrudníkom sa odporúča inštalovať implantáty v tvare slzy, s previsnutým - okrúhlym. Chirurg a pacientka musia dospieť k spoločnému rozhodnutiu o mamoplastike a implantátoch. Na dobrých klinikách sa navrhuje vytvorenie 3D modelu, ktorý umožňuje vyhodnotiť výsledok budúcej operácie.

Okrem tvaru sa vyberá aj veľkosť implantátov. V moderných modeloch jedna veľkosť zodpovedá 150 ml gélového plniva. Ak sa plánuje zväčšiť veľkosť prsníka o dve veľkosti, vyberú sa implantáty s objemom 300 ml.

Existujú špeciálne prípady, keď chirurg počas operácie vstrekuje výplň do škrupiny. O množstve gélu, ktoré sa má podať, rozhoduje individuálne na základe:

 • telesné proporcie,
 • šírka hrudníka,
 • aktuálna veľkosť pŕs
 • hustota kože.

Po vložení implantátu do prsníka sa časom vytvorí kapsula spojivového tkaniva, ktorá prenikne do jeho pórov. Prsník sa stáva prirodzene mäkkým na dotyk a časom sa nedeformuje. U niektorých pacientov sa vytvorí veľmi hustá kapsula, ktorá stvrdne mliečne žľazy. Časom to môže spôsobiť, že stratia svoj tvar.

implantát na zväčšenie prsníkov

Umiestnenie implantátov

Ako sa umiestňujú implantáty počas operácie? Umiestnenie implantátov v prsníku určuje tvar mliečnych žliaz. Ako rýchlo a dobre sa v tele „ukorenia", závisí od jeho správneho výberu.

Existuje niekoľko spôsobov, ako umiestniť implantáty:

 1. Nad prsným svalom. Pacienti rýchlo a ľahko prejdú rehabilitačným obdobím, edém v krátkom čase ustúpi. Stiahnutie prsných svalov nespôsobí deformáciu implantátu. Časom však môže prerásť do hustého spojivového puzdra, čo sťažuje mamografiu.
 2. Pod prsným svalom. V tomto prípade implantát nebude interferovať s mamografiou, nezarastie hustým puzdrom, ale môže sa zdeformovať v dôsledku kontrakcie mliečnych žliaz.
 3. Stredná poloha medzi fasciou prsného svalu a tkanivami mliečnej žľazy. To vám umožní bezpečne fixovať implantát a vyhnúť sa negatívnym účinkom.

Implantácia prsníka sa vykonáva na klinike, zvyčajne v celkovej anestézii. Chirurg urobí rez pod pazuchou pod záhybom prsníka alebo okolo dvorca. V tomto prípade zostávajú menej nápadné jazvy. Trvanie operácie v závislosti od zložitosti je 1-2 hodiny.

dievča drží implantáty na zväčšenie prsníkov

Obdobie zotavenia po mamoplastike

Prvý deň po operácii zostáva pacient pod dohľadom lekárov a zdravotníckeho personálu na klinike. Pri normálnom zdravotnom stave je po obliekaní na druhý deň prepustená. Na 5. – 7. deň po operácii sa robia kontrolné vyšetrenia a v prípade potreby preväzy a na 10. – 14. deň sa stehy odstránia. Zvyšok rehabilitačného obdobia, pri absencii komplikácií, vykonáva samotná pacientka.

Ona musí:

 • nosiť špeciálne kompresné spodné prádlo predpísané lekárom,
 • obmedziť fyzické zaťaženie ramenného pletenca,
 • v procese zotavovania sa zapojiť do obvyklého spôsobu života,
 • chrániť hrudník pred zraneniami z prehriatia a podchladenia,
 • postupne sa vrátiť k športu.

Celé rehabilitačné obdobie, kedy edém úplne zmizne a dajú sa posúdiť výsledky mamoplastiky, je 4-6 mesiacov.

príprava na operáciu zväčšenia prsníkov pomocou implantátov

Riziká operácie zväčšenia prsníkov

Mamoplastika patrí do kategórie zložitých operácií, po ktorých sa môžu vyskytnúť všeobecné chirurgické komplikácie:

 1. Krvácajúca. Riziko krvácania zvyšuje zlá zrážanlivosť krvi, niekedy môže byť príčinou nezašitá cieva alebo natrhnutý šev.
 2. Infekcia. Operačné pole mamoplastiky je rozsiahle, do rany sa môže dostať infekcia z okolitej kože.
 3. Tvorba hustých jaziev. Niekedy sa na mieste stehov tvoria znetvorujúce jazvy. Odstraňujú sa excíziou.

Okrem všeobecných chirurgických komplikácií existujú špecifické operácie na zväčšenie prsníkov:

 1. Roztrhnutie implantátu. V zriedkavých prípadoch sa to stane v dôsledku porušenia režimu pacienta počas rehabilitačného obdobia alebo v dôsledku defektov implantátu.
 2. Deformácia prsníka s okrúhlymi implantátmi. Vyskytuje sa, ak pacient ignoruje nosenie kompresného prádla alebo v dôsledku nesprávne zvolenej taktiky inštalácie implantátu.
 3. Strata citlivosti v bradavke a dvorci. Dôvodom je porušenie integrity nervových zakončení.
 4. Edém spôsobený poruchou lymfatickej drenáže.
 5. Vytvorenie hustej kapsulárnej membrány, ktorá môže deformovať prsník anatomickými implantátmi.
podprsenka po zväčšení pŕs implantátmi

Alternatívne zväčšenie prsníkov

Existuje alternatíva k operácii zväčšenia prsníkov? Použitie kozmetiky - krémy, gély, masti nedáva pozitívne výsledky. Takto si prsia nezväčšíte. Navyše hormóny, ktoré obsahujú, môžu spôsobiť stav nerovnováhy, ktorý sa len veľmi ťažko napravuje.

Nedostatok objemu a asymetriu je možné kompenzovať nosením špeciálnej podprsenky. No predsa len operácia na zväčšenie pŕs môže žene vrátiť sebavedomie a jej príťažlivosť.