Plastická chirurgia prsníka: najobľúbenejšie operácie

V snahe o krásu žena súhlasí so všetkým: dokonca ísť pod nôž k plastickému chirurgovi. A práve hrudník je tým miestom, ktoré priťahuje pozornosť mužov aj krásnych dám. Štatistiky sú neúprosné: len 5 % žien vo veku 18 až 45 rokov je spokojných so vzhľadom svojich pŕs a takmer každá verí, že keby mala možnosť, zmenila by to. Niekto trochu a niekto by úplne opustil svoje prirodzené v prospech ideálu, ako modely z obálky lesklého časopisu. Čo je plastická operácia pŕs a aké otázky znepokojujú dámy, ktoré sú pripravené rozhodnúť sa pre premenu?

Plastická operácia pŕs: ako môžu lekári pomôcť?

lekár ponúka implantáty na zväčšenie prsníkov

Drvivá väčšina žien sa snaží o zväčšenie svojich pŕs a práve s touto požiadavkou sa každoročne tisíce dám obracajú na plastických chirurgov. Príliš masívne poprsie však v niektorých prípadoch prináša nepohodlie a žiadajú si ho, naopak, zmenšiť. Niekedy po pôrode ochabnú prsia a žena začne byť neistá, pretože aby o jej probléme nikto nevedel, musí neustále nosiť podprsenku. Pri intímnej komunikácii to však nie je možné skrývať. Ďalším problémom je asymetria mliečnych žliaz a v tomto prípade majú lekári spôsoby, ako žene pomôcť. A nakoniec, dôležitým bodom je vzhľad bradaviek: sú to, čo robí poprsie atraktívne. Niekedy tvar bradaviek (obrátené, asymetrické) zbavuje prsia šarmu, aj keď jeho veľkosť zodpovedá všeobecne uznávaným parametrom ženskej krásy.

zväčšenie poprsia

dievča zobrazuje malý a zväčšený prsník s plastickou operáciou

Zväčšenie pŕs je najbežnejšou operáciou na tejto časti ženského tela a zaujíma popredné miesto medzi všetkými plastickými zákrokmi. prečo je to tak? Odpoveď je jednoduchá: práve krása poprsia je pre mnohých kľúčom k úspechu u opačného pohlavia. Tvar ženských pŕs pre mužov je skutočne dôležitý, ale táto otázka je čisto individuálna: niektorí sú blázni do malých pŕs, vďaka ktorým majú pocit, že ich partnerka je nevinné dievča, iní túžia po utopení vo veľkolepých formách a ďalší (väčšina z nich) sa drží „zlatého stredu" a chcú obdivovať prsia 2-3 veľkosti.

Operácia na zväčšenie prsníkov je vloženie špeciálneho silikónového implantátu pod prsné tkanivo alebo pod veľký sval hrudníka. Existujú tri typy chirurgických rezov:

  • Cez rez v oblasti okolo bradavky. V tomto prípade môžu byť vizuálne viditeľné stopy rezov a švov.
  • Cez rez pozdĺž záhybu medzi hrudníkom a hrudníkom. Zároveň sú švy prakticky neviditeľné.
  • Cez rez v podpazuší. Používa sa pomerne zriedka, ak nie je možné vykonať ho v prvých dvoch oblastiach.

Operácia prebieha v 2 etapách: najprv lekár vytvorí kapsu, kde bude implantát umiestnený, a potom do nej vloží silikónovú protézu. Potom opatrne zošíva. Priemerná prevádzka trvá 1, 5 hodiny. Na jeho realizáciu je potrebná plná narkóza, preto musí žena najskôr absolvovať vyšetrenie „v narkóze", aby sa minimalizovali riziká pri operácii. Žena môže opustiť kliniku hneď na druhý deň a na 10. deň bude pozvaná na vyšetrenie a vybratie stehov.

V prvých dňoch po protéze žena pravdepodobne nebude úplne spokojná s výsledkom. Stehy budú prvé týždne svetlé, opuchnuté, v dôsledku natiahnutia kože a podkožia bude mať pocity ako keby koža bola natiahnutá, bolesť, ktorá pripomína to isté v prvých týždňoch laktácie. Adaptácia na nové veľkosti prsníkov trvá 3-5 týždňov, po ktorých sa stav ženy zvyčajne vráti do normálu. Odmietnutie implantátu je extrémne zriedkavé: dnes sa používajú moderné materiály, ktoré prakticky nespôsobujú takúto reakciu. Vzhľadom na to, že silikónová protéza nenarušuje celistvosť mliečnej žľazy, ale začína za ňou, je dojčenie v budúcnosti prijateľné, samozrejme, ak nebude žene spôsobovať nepohodlie (napokon, poprsie môže siahať veľmi veľké veľkosti, niekedy bude potrebné čerpanie) .

Zmenšenie prsníkov

meranie objemu prsníkov po plastickej operácii

Operácia zmenšenia prsníkov je oveľa menej žiadaná ako zväčšenie prsníkov. Aj s takouto požiadavkou však majitelia veľkolepých foriem niekedy prichádzajú o pomoc k plastickým chirurgom. Veľmi veľké prsia môžu skutočne spôsobiť nepohodlie: pokožka sa pod ňou potí, objaví sa plienková vyrážka, nadmerný stres na chrbtici vedie k bolestiam chrbta, je ťažké behať, skákať a športovať: na to musíte nosiť tesnú podprsenku alebo špeciálne tričko. Výsledkom je, že žena musí každý deň nosiť na prednej strane dva zvláštne batohy, ktorých hmotnosť niekedy dosahuje 3 až 5 kilogramov.

Operácia na zmenšenie prsníkov sa vykonáva tak na žiadosť pacientky, ako aj za prítomnosti zdravotných indikácií (vo väčšine prípadov ide o komplikácie z chrbtice). V tomto prípade lekár urobí rez okolo bradavky alebo od bradavky nadol. Dokáže odstrániť ako tkanivo samotnej mliečnej žľazy, tak aj tukové tkanivo, ktoré tvorí väčšinu nádherného poprsia. Zvyčajne sa tieto tkaniny odoberajú zo strán a zospodu v rovnakom objeme symetricky na oboch stranách. Naraz môžete z každého prsníka odstrániť až 1 kg. V prípade potreby je možné operáciu po niekoľkých mesiacoch zopakovať.

Operácia tiež vyžaduje úplnú anestéziu a trvá približne 1 hodinu. Po nej treba stehy vybrať na 7-10 deň a vyšetriť lekárom. Mnohé ženy pociťujú výraznú úľavu, cítia sa omladené a tešia sa, že sa stali aktívnejšími a pohyblivejšími.

Zdvihnutie prsníkov

príprava na chirurgickú augmentáciu prsníkov

Veľké prsia sú samozrejme krásne a ženské. Po pôrode alebo prudkom schudnutí však môže nadobudnúť nie celkom estetický vzhľad – ochabnúť. Koža a podkožie sa totiž nie vždy dokážu zmenšiť, v dôsledku toho sa naťahujú a zbavujú prsia elasticity. Niekedy sa na koži prsníka tvoria strie, ktoré výrazne zhoršujú jej vzhľad.

Operácia zdvihnutia prsníkov sa nazýva mastopexia. Jeho podstata sa scvrkáva na vyrezanie a odstránenie prebytočnej kože a podkožia, prsná žľaza stúpa vyššie a je fixovaná v tejto novej polohe. Niekedy sa súčasne s týmito manipuláciami upraví tvar bradaviek, ktoré pri poklese prsníka často nadobudnú nie príliš estetický vzhľad. Operácia trvá 2-3 hodiny a vykonáva sa v celkovej anestézii. Po nej sú najčastejšie stopy po rezoch a stehoch, viditeľné sú najmä v oblasti bradaviek. Vďaka tomu však žena získa „omladené" poprsie, ktoré sa stáva vyšším, elegantnejším a pôsobí oveľa atraktívnejšie (prirodzene, aj mužom sa táto možnosť viac páči).

Žena môže opustiť kliniku hneď na druhý deň po operácii. Na 7. deň je potrebná prehliadka u ošetrujúceho lekára. Stehy sa odstránia po 12-14 dňoch. Konečný tvar prsníka trvá 3-4 týždne, kedy opuch úplne ustúpi.

Plastická operácia bradaviek

konzultácia s lekárom pred augmentáciou prsníkov

Krása celého prsníka závisí od vzhľadu bradaviek. Veľmi často po pôrode a dlhom dojčení nadobudnú nezvyčajný tvar: stanú sa asymetrickými (napríklad ak žena dojčí dlho), príliš veľkými alebo majú nerovnomerný obrys. Niekedy môže byť takáto operácia potrebná pre ženu s vpáčenými bradavkami v prípade, že nemôže kŕmiť dieťa mliekom. Ďalšou indikáciou je odstránenie mliečnej žľazy, kože a bradavky v dôsledku objavenia sa malígneho novotvaru. V tomto prípade si žena môže nainštalovať silikónovú protézu a zároveň vytvoriť umelú bradavku. Niekedy aj muž môže potrebovať plastickú operáciu bradaviek, ak sa u neho objavia hormonálne ochorenia (gynekomastia).

Operácia trvá približne 1 hodinu a technika závisí od toho, čo musia chirurgovia opraviť. Vyžaduje si tiež úplnú anestéziu a odstránenie stehov na 10-14 deň.

Odborný komentár

plastický chirurg

Ak sa okoloidúcich opýtate: „Aké typy plastických operácií poznáte? ", 99 % opýtaných odpovie: „Zväčšenie pŕs. "Toto je bez preháňania azda najobľúbenejšia operácia pacientov aj plastických chirurgov. Skúsenosti nahromadené v priebehu rokov vývoja plastickej chirurgie sú obrovské, umožňujú vám vytvoriť podmienky, aby pacient dostal očakávaný výsledok a aby rehabilitačné obdobie bolo čo najpohodlnejšie. Augmentačná mamoplastika je jednou z najpopulárnejších estetických operácií na svete. Často sa kombinuje s modelovaním prsníkov, najmä u žien, ktoré už rodili alebo výrazne schudli.

Čo stále vedie ženy k plastickému chirurgovi? Túžba cítiť sa príťažlivo pre mužov a mladých. Ženské telo je krásne. Ale po narodení detí a dojčení ani jeden krém a ani jedna posilňovňa nevráti ženským prsiam bývalý tvar a pružnosť. Ženy začínajú mať komplexy a strácajú sebavedomie. Výsledkom je, že sa hanbia vyzliecť nielen na pláži, ale aj pred vlastným manželom.

Pre niektoré z pacientok je zväčšenie pŕs splneným snom, pre iné zase zbraňou v boji s konkurentkami, ktoré sa pozerajú na ich milovaného muža. Pre pacientky s rakovinou prsníka je to príležitosť cítiť sa ako žena! Zdalo by sa, že operácia je jeden, ale toľko rôznych pacientov, osudov a emócií.

Pacientky, ktoré si chcú zaviesť prsné implantáty, sa najčastejšie obávajú nasledujúcich otázok: „Ako zvoliť veľkosť implantátu? ", „Ako si vybrať chirurga? ", „Anatomické alebo okrúhle implantáty sú lepšie? ", „Aké prístup? ", „Ako bude prebiehať rehabilitácia? ". Podľa mňa je najdôležitejšie nájsť svojho špecialistu, ktorému budete dôverovať. O zvyšných otázkach rozhodne chirurg, pretože práve on je zodpovedný za vás a vaše prsia. V tejto veci by som vám odporučil v prvom rade pozrieť si fotogalériu prác lekára a, samozrejme, nikdy nešetriť na kvalite implantátov. Prečítajte si recenzie o chirurgovi.

Dôležitým bodom, o ktorom by som sa chcel venovať, je obdobie rehabilitácie. Je dôležité, aby bol váš chirurg s vami v kontakte počas celého procesu obnovy. Veľa žien si myslí, že ak porušia príkaz lekára, nič sa nestane. Niekedy si neuvedomujú vážnosť operácie. Toto je vaše telo, vaša hruď, váš život. A ak vám váš chirurg zakázal milovať sa do 2 týždňov po operácii alebo zdvihnúť viac ako 1, 5 kg - má to svoje dôvody. Primárna rehabilitácia po zavedení implantátu trvá mesiac. Chirurg vykoná posledné vyšetrenie rok po operácii.

Buďte zdraví a krásni!

Plastický chirurg, víťaz medzinárodného ocenenia, najlepší plastický chirurg v mamoplastike 2016, najlepší plastický chirurg v rinoplastike 2017

"Je možné dojčiť po mamoplastike? "— Túto otázku počúvam na svojich konzultáciách pomerne často. Určite áno, pretože veľa závisí od toho, aký druh operácie bol alebo bude vykonaný.

Pri endoprotetike, teda zväčšení prsníkov, chirurg urobí rez pod prsníkom alebo podpazuší. Prostredníctvom nej nainštaluje implantát. V tomto prípade sa lekár nedotýka mliečnych žliaz, respektíve postup neovplyvňuje schopnosť laktácie. Navyše, ani pri reze pozdĺž spodného okraja dvorca nie sú kanáliky žľazy prerezané a funkcia kŕmenia zostáva zachovaná. Po operácii môžete dokonca odsať materské mlieko. Mimochodom, jeho zloženie zostane nezmenené, keďže moderné implantáty sú vyrobené z bezpečného netoxického materiálu.

Existuje mýtus, že implantáty musia byť počas tehotenstva odstránené. V zriedkavých prípadoch na to skutočne existujú lekárske indikácie, pretože v polohe sa prsia zväčšujú. Toto je však skôr špeciálny prípad. Artroplastika sa teda môže robiť pred pôrodom aj po ňom.

Neovplyvňuje proces laktácie a mastopexie, to znamená zdvihnutie prsníkov. Zvyčajne sa vykonáva po pôrode, aby sa prsník upravil a dodal mu objem. Takáto operácia vám umožní kŕmiť dieťa prirodzene a po ďalšom pôrode.

Medzitým sa mastopexia často zamieňa s redukčnou mamoplastikou. Ide o operáciu zmenšenia prsníkov. Počas nej sa odstraňuje prebytočná koža a tukové tkanivo. Pacienti sa zvyčajne uchýlia k takejto wellness procedúre, aby uvoľnili záťaž z nadmerného objemu chrbtice, najmä jej krčných oblastí.

Redukčná mamoplastika ovplyvňuje mliekovody, čo samozrejme ovplyvňuje možnosť laktácie. Ale vo väčšine prípadov je to stále možné. Ak teda mladá mamička plánuje jedno alebo viac detí, môže o tom informovať špecialistu a ten vyberie optimálnu operáciu.

Najdôležitejšie je, že o všetkých vznikajúcich problémoch sa poraďte s lekárom, a nie s dievčatami na fórach na internete. Veď práve tam sa rodí množstvo nepotvrdených a desivých mýtov. Ale dnes, vďaka rozvoju technológií, sa plastická chirurgia stala oveľa dostupnejšou a bezpečnejšou. Dokonca aj tie dievčatá, ktoré plánujú porodiť niekoľko ďalších detí, môžu podstúpiť operáciu a zlepšiť svoj vzhľad.