Zväčšenie pŕs pred a po, rehabilitácia a kontraindikácie

Po celú dobu boli elastické, nádherné prsia zvláštnym zdrojom hrdosti pre predstaviteľov krásnej polovice ľudstva. Zdôrazňuje zdravie a príťažlivosť svojho majiteľa a prirodzene priťahuje názory opačného pohlavia.

Nie vždy sa však ženy môžu pochváliť veľkými elastickými prsiami. Dnes sa tento problém dá ľahko vyriešiť pomocou zväčšenia poprsia. Trvanie operácie trvá len niekoľko hodín a získaný výsledok vás poteší na dlhú dobu.

Indikácie pre zväčšenie poprsia

Hlavné indikácie na zväčšenie poprsia sú:

 • Malá veľkosť pŕs.
 • Zmeny súvisiace s vekom.
 • Rýchle chudnutie.
 • Zhoršenie objemu a tvaru po pôrode.
 • Získaná alebo vrodená asymetria mliečnych žliaz.

Technológia na zväčšenie pŕs

Pred operáciou musí pacient absolvovať predbežnú konzultáciu. Okrem vyšetrenia u plastického chirurga sa musíte určite poradiť s anesteziológom.

Zväčšenie pŕs sa klasifikuje ako hlavný chirurgický zákrok v celkovej anestézii. Preto by ste pred zväčšením pŕs mali podstúpiť sériu testov.

Sú to predovšetkým:

 • Biochemická a všeobecná analýza krvi a moču.
 • Fluorografia hrudníka.
 • Vyšetrenie u gynekológa a onkológa-mammológa.
 • Elektrokardiografická štúdia.

Vykonáva sa tiež analýza možného výskytu alergickej reakcie na použité lieky. Ak užívate určité lieky, informujte o tom svojho lekára.

Pred operáciou sa prediskutujú aj ciele operácie a vyberú sa implantáty a výplne.

Niekoľko týždňov pred operáciou by mal pacient prestať fajčiť a piť alkohol. Pred operáciou na zväčšenie prsníkov je lepšie podstúpiť nízkokalorickú diétu, ktorá pomáha pri očiste tela.

Zväčšenie pŕs sa vykonáva na základe endoprotetiky. Implantát sa nachádza pod hlavným prsným svalom alebo pod mliečnou žľazou.

V mieste prístupu sa rozlišujú tieto spôsoby prevádzky:

 • Inštalácia pomocou axilárneho prístupu.
 • Inštalácia prostredníctvom periareolárneho prístupu.
 • Inštalácia pomocou submammary prístupu.

Typ prístupu určuje plastický chirurg individuálne. Vo väčšine prípadov sa rez robí v oblasti dvorca alebo v podpazuší.

Pred a po operácii na zväčšenie prsníkov

Rehabilitácia po zväčšení prsníkov

Ihneď po operácii je pacient prevezený na oddelenie. Je pod dohľadom lekára 5 dní. Po dvoch týždňoch lekári odstránili pooperačné stehy.

V prvých dňoch po operácii je možná tvorba hematómov a opuch v oblasti stehu. Tento problém si nevyžaduje ďalšie ošetrenie, čoskoro prejdú samy.

Po operácii sa na hrudník aplikuje špeciálny sťahovací obväz. Po vybratí stehov je potrebné nosiť „lekársku" podprsenku, ktorá drží správny tvar pŕs. Takéto spodné prádlo je potrebné nosiť niekoľko mesiacov.

Bolestivosť a citlivosť sa môžu vyskytnúť ihneď po zväčšení prsníkov. Postupom času všetky tieto pocity zmiznú.

Rehabilitačné obdobie je krátke. Do týždňa po operácii zvládnete jednoduché domáce práce. Konečný výsledok budete môcť vyhodnotiť o niekoľko mesiacov. Je to spôsobené tým, že do tejto doby sa implantát zakorení a vytvorí sa nová mliečna žľaza.

Kontraindikácie pre zväčšenie poprsia

Zväčšenie pŕs sa nevykonáva v nasledujúcich prípadoch:

 1. Problémy so zrážaním krvi.
 2. Vek (operácia sa u maloletých nevykonáva).
 3. Onkológia.
 4. Tendencia jaziev.
 5. Chronické choroby.
 6. Akútne infekčné procesy.
 7. Novotvary v mliečnych žľazách.
 8. Alergia na zložky implantátov.

Výsledok zväčšenia pŕs

Výsledok zväčšenia pŕs môžete vidieť pomocou fotografií „pred" a „po".

Prsia pred a po augmentácii

Tieto fotografie ukazujú výrazný kontrast. Po zväčšení má prsník vynikajúci tvar, a to v pokoji aj pri zmene polohy tela.

V plastickej chirurgii sa operácia vykonáva technicky správne. Odborníci kompetentne vyberajú implantát v tvare a veľkosti, a preto laik nebude schopný určiť jeho „neprirodzenosť". Typ implantátu plne zodpovedá potrebám pacienta a individuálnym vlastnostiam. Výsledok operácie na zväčšenie poprsia je úžasný!

Špecialisti na plastickú chirurgiu po predbežnej konzultácii zodpovedia všetky vaše otázky a ponúknu najoptimálnejšie možnosti ich riešenia.