Neozdobené zväčšenie prsníkov: vývoj techník zväčšenia prsníkov

Zväčšenie poprsia

Ženy mysleli na zväčšenie pŕs ešte v stredoveku. Potom sa vďaka zvláštnemu strihu oblečenia vytvoril vzhľad veľkolepého poprsia. Tieto prvé tajomstvá „ženského strihu" sa však používajú dodnes, v rovnakých push-up podprsenkách. Ako krásne však vyzerajú prirodzené prsia, ktoré vekom ani po laktácii nestratili tvar! Moderné ženy sa stále obávajú príťažlivosti vlastného tela a móda pre prírodné krásy a športový vzhľad ich iba podnecuje.

Prístup k otázke zväčšenia poprsia sa zvyčajne začína použitím rôznych „ľudových" metód, ktoré často nedávajú hmatateľný efekt. Potom žena uvažuje o radikálnejších metódach. A potom prichádza na rad reklama, ktorá ponúka veľa možností, ako zväčšiť veľkosť pŕs.

Strava

Začnime elementárnou - prsnou stravou. Mnoho ľudí pripisuje magické vlastnosti kapusty.

Dospelé ženy sú pre ňu málo užitočné. Výrobok je samozrejme všeobecne prospešný pre zdravie a je bohatý na vitamíny, ale k zvýšeniu poprsia prispeje, iba ak sa žena zotaví. V tejto veci je aj kapusta „pomocníkom", podľa toho, koľko a s čím sa zje . . .

Mimochodom, odborníci na výživu tvrdia, že pri priberaní na kilogram hmotnosti sa do hrudníka neodošle viac ako 10 - 20 gramov.

Mimochodom, kapusta má zlý vedľajší účinok - spôsobuje fermentačné procesy v črevách a môže spôsobiť plynatosť a nadúvanie. Pri používaní tohto produktu by ste teda nemali byť horliví.

Druhé miesto v prsných diétach zaujíma pivo, respektíve droždie. Rovnako ako v prípade kapusty, hlavným dôsledkom častej konzumácie takýchto potravín je nadváha. Pivu sa ako intoxikovanému nápoju pripisuje schopnosť ovplyvňovať mužské hormonálne hladiny a dokonca aj potenciu. Veľa sa o tom hovorilo v článkoch o pivnom alkoholizme. Okamžite by som si všimol, že ženy, ktoré snívajú o zvýšení estrogénu pitím piva, pravdepodobne nebudú mať úspech.

Fľaškové pivo takmer neobsahuje skutočný chmeľ. Pasterizované sú aj kvasnice, či už lisované alebo suché. Preto neexistuje žiadna záruka, že diéta z vareného droždia zväčší prsia a nespôsobí problémy s pečeňou a trávením.

Cvičenia

Druhým populárnym spôsobom, ako zväčšiť veľkosť pŕs, je fyzická aktivita.

Hneď si urobme rezerváciu, že proti takýmto nákladom nemáme nič. Užitočné. Pomáha udržiavať telo v dobrej kondícii. Áno, a zmierňuje psychický stres.

Ale prsník sa nezväčšuje. Ak „hojdáte" prsný sval, budete schopní mierne zdvihnúť poprsie, ktoré kleslo po pôrode. Ale už to viac nezvládneš. Cvičenie vedie k chudnutiu a chudnutiu a podkožný tuk v oblasti hrudníka sa spaľuje rýchlejšie ako na tých istých stehnách.

Kozmetika

Na zväčšenie pŕs je k dispozícii veľa krémov, gélov a olejov. Zloženie obsahuje hormonálnu zložku, takže existuje šanca na chvíľu urobiť väčšie poprsie. Mierne - zvyčajne o 0, 5 - 1 veľkosť.

Podobný účinok majú aj lieky na liečbu mastopatie.

Len čo ich dievča prestane používať, prsia sa po týždni vrátia do svojej veľkosti.

Dôležitý bod: lekár predpisuje krémy na mastopatiu, pretože je nebezpečné užívať hormonálne lieky sami!

Niektorí gynekológovia sú si istí, že nekontrolované používanie krémov a olejov „na zväčšenie pŕs" môže naopak spôsobiť novotvary mliečnych žliaz.

Hormóny

Niektoré ženy sa rozhodnú užívať hormonálne lieky na zväčšenie poprsia. O niektorých antikoncepčných tabletkách je známe, že majú tento veľmi „pekný" vedľajší účinok.

Ale pri užívaní tabletiek ide o dočasnú záležitosť. Možno nie bez následkov - pretože môže spôsobiť hormonálne poruchy a vzhľad nadmernej hmotnosti. Mnoho žien však už celé desaťročia užíva antikoncepčné tabletky bez akýchkoľvek komplikácií.

Injekcie

Pokusy o zmenu veľkosti prsníkov injekciou „niečoho" do prostriedku na zväčšenie objemu sú staré viac ako sto rokov. Najskôr sa zväčšili prsníky parafínovými injekciami. Prvá operácia sa datuje do roku 1889. Výsledok bol, ale sprevádzal ho celý rad vedľajších účinkov. Parafín je telu cudzia látka, v dôsledku ktorej došlo k odmietnutiu. V hrudníku začali zápalové procesy, ktoré mohli viesť až k smrti pacienta.

Oveľa neskôr sa začal do hrudníka injikovať tekutý silikón, polyakrylamidový gél (PAGE) a jeho analógy. Na rozdiel od parafínu tieto materiály telo vníma oveľa lepšie. Napriek tomu existuje vážne riziko kapsulárnej kontraktúry. Okolo každého (aj teoreticky neškodného) cudzieho telesa si telo vytvorí ochrannú kapsulu, ktorá rastie z spojivových tkanív. Takéto kapsuly sa tvoria dokonca aj okolo spoločného triesky. Problém je v tom, že kapsula môže byť veľmi tvrdá. Každá rozptýlená kvapka je pokrytá kapsulou a silikón vložený do kapsuly „stuhne". Výsledkom je, že sa často vyskytujú prípady, keď po injekciách syntetického gélu začne prsník tvrdnúť, pacient pociťuje tlak, bolesť. Mimochodom, slávna herečka a modelka z 50. až 60. rokov 20. storočia Marilyn Monroe sa po operácii sťažovala na bolesti na hrudníku. Do novembra 2013 nemohol nikto spochybňovať prirodzenosť bohatých foriem Marilyn, ale minulý rok sa verejnosti dostali dokumenty osobného lekára hviezdy.

Zápal a migrácia gélu v prsníkoch môžu vyžadovať reoperáciu. Je však veľmi ťažké odstrániť všetok silikón zaliaty v prsníku. Hlavným problémom silikónového gélu je však osud ženy bez možnosti spoľahlivej diagnostiky prsníka. Pre mamológa je veľmi ťažké odlíšiť (odlíšiť) gél v žľaze od nádoru. Týmto pacientom sa odporúča vykonať diagnostiku „v tých istých rukách" a uložiť výsledky výskumu pre porovnávacie charakteristiky.

Injekcia kyseliny hyalurónovej do prsníkov

Novinkou je zmena veľkosti pŕs pomocou kyseliny hyalurónovej. Existuje zatiaľ jediné injekčné plnivo určené špeciálne na zväčšenie objemu poprsia, zadku a iných častí tela.

Jeho účinok je podobný ako u akýchkoľvek iných plnív na báze kyseliny hyalurónovej - keď sa dostane do tkaniva, vyplní medzibunkový priestor, čím zvýši objem. Ako každá kyselina hyalurónová, aj gél sa rozpustí do jedného roka. Tento spôsob nemá žiadne zvláštne nevýhody, aj keď existujú popisy migrácie gélu mimo prsnú žľazu, ktorá môže byť spôsobená príliš veľkým injekčným objemom. Na zväčšenie pŕs je priemerne potrebných 200 - 300 ml.

Teraz prejdime k nevýhode metódy. Priemerné náklady sú oveľa lacnejšie ako náklady na hyaluronové výplne tváre, ale vzhľadom na potrebu zaviesť veľké objemy je celkové množstvo pomerne veľké. A efekt vydrží iba rok . . .

Dúfame, že konkurencia výrobcov zníži cenu plnív a urobí túto metódu dostupnejšou.

Lipofilling prsníkov

Vlastný tuk pacientky sa používa na vyplnenie pŕs až do požadovanej veľkosti. Metóda je kontroverzná, ale populárna.

Naše tukové bunky nespôsobujú v tele odmietacie procesy a po transplantácii do oblasti prsníkov sa zakorenia na novom mieste.

Lipofilling je vynikajúca metóda na korekciu tvaru prsníka, odstránenie asymetrie, rekonštrukciu po operácii na odstránenie nádorov. Ale ako metóda zväčšenia veľkosti je neúčinná, pretože je v skutočnosti schopná pridať prsia veľkosti 0, 5 - 1. Na dosiahnutie viditeľného výsledku je často potrebných niekoľko operácií prenosu tuku.

Je známe, že lipofillizácia prsníkov ešte nebola schválená Svetovou zdravotníckou organizáciou a Americká asociácia plastických chirurgov jej použitie neodporúča, pretože ďalekosiahle následky takýchto operácií stále nie sú známe. Inými slovami, metóda nie je dobre pochopená. Počas lipofillingu preto chirurgovia ukladajú tuk iba do podkožných a retromamárnych priestorov žľazy. Samotné tkanivo žľazy nie je ovplyvnené.

Silikónové implantáty

Zväčšenie pŕs vkladaním cudzích predmetov - kostí, skla, vlny, špongie a gumy - je známe už od prvých desaťročí dvadsiateho storočia. Dôsledky týchto operácií nemožno označiť za úspešné, pretože viedli hlavne k odmietnutiu tkaniva a dokonca k nekróze. Iba vzhľad silikónových implantátov na začiatku 60. rokov nakoniec dal impulz pozitívnej dynamike vývoja plastickej chirurgie na zväčšenie poprsia.

Odvtedy prešli silikónové implantáty piatimi etapami vylepšovania.

Moderný implantát môže mať rôzne tvary. Na zväčšenie poprsia sa používajú implantáty v tvare kvapky (zvyšujúce prirodzenosť) alebo okrúhle implantáty. Vo vnútri sú vyplnené hustým súdržným silikónovým gélom, ktorý má tú vlastnosť, že si zachováva svoj tvar a nerozšíri sa, aj keď je škrupina poškodená, aj keď sa to v praxi stáva veľmi zriedka.

Najúčinnejšou metódou na dosiahnutie najlepších výsledkov je samozrejme zväčšenie pŕs pomocou implantátov. Má to však aj svoje obmedzenia a nevýhody. Najskôr sa vykoná invazívna operácia, ktorá si vyžaduje predbežné vyšetrenie a je spojená s obvyklými operačnými rizikami.

Po druhé, okolo implantátu, ako cudzieho telesa, rastie rovnaká kapsula spojivových tkanív, ktorá v zriedkavých prípadoch vedie k rozvoju kapsulárnej kontraktúry. Niekedy dokonca musíte urobiť druhú operáciu, aby ste kapsulu vybrali. Aby sa predišlo týmto vedľajším účinkom u najnovšej generácie silikónových implantátov, bola obálka zmenená: z hladkej na drsnú, pokrytú malými vilmi. Takýto povrch neumožňuje rast príliš hustej a tvrdej kapsuly.

Po tretie, implantovaný prsník bude vždy hustejší ako prirodzený. Keď žena leží na chrbte, také prsia sa nerozšíria.

Po štvrté, zostáva 5 až 5 cm dlhá jazva: buď pod prsníkom, alebo na dvorci alebo pod podpazuší, v závislosti od chirurgického postupu.

Po zväčšení prsníkov by sa kompresné prádlo malo nosiť dva mesiace a potom ďalších šesť mesiacov by poprsie malo byť skryté pred priamym slnečným žiarením. Mimochodom, slnko ženským prsiam vôbec neprospieva, pretože ultrafialové svetlo vyvoláva v mliečnych žľazách mnoho nežiaducich procesov. Postačí porovnať kvalitu pokožky u starších žien v oblasti dekoltu (oblasť otvorená slnečnému žiareniu) a v oblasti pŕs.

Prsné implantáty nezasahujú do pravidelných vyšetrení prsníkov a umožňujú kŕmenie dieťaťa (veľa závisí od umiestnenia implantátu). Všetky implantáty majú doživotnú záruku, aj keď v priebehu rokov môžu prsia stratiť pôvodný tvar, pretože tkanivá sa s pribúdajúcim vekom stále naťahujú. V takom prípade bude prospešné pravidelné cvičenie aj chirurgický zdvih prsníkov, ak je to potrebné.

Podľa Americkej asociácie plastických chirurgov zostáva zväčšenie pŕs silikónovými implantátmi najpopulárnejšou plastickou chirurgiou na svete. Ženy rôzneho veku sa k nej uchyľujú, napriek tomu sa neodporúča podstúpiť operáciu u dievčat do 18 rokov. Na zväčšenie poprsia neexistuje horná veková hranica (ak sú všetky zdravotné ukazovatele v poriadku), pretože pekné prsia môžu byť v každom veku!